مرتب سازی:

ارتقا این حافظه باعث بالا رفتن سرعت عملیات ها در سیستم ها می شود. البته این سرعت تنها به مقدار حافظه وابسته نیست بلکه به قدرت سی پی یو سیستم شما نیز وابسته است. این دو قطعه اگر بیشترین سازگاری را از لحاظ سرعت داشته باشند، باعث می شود تا سرعت و بهره وری کامپیوتر شما نیز بالاتر از مدل های هم رده خود بشود.بخشی از اطلاعات که باید توسط سی پی یو تحلیل شود در رم به صورت حافظه موقتی استفاده می شود و اطلاعاتی که باید مورد پردازش قرار بگیرند ابتدا روی رم ذخیره می شوند.با توجه به اینکه کامپیوتر از رم برای اجرای ویندوز و برنامه های مختلف استفاده می کند، مقدار و نوع رم برای هر فرد و در هر مرحله ای متفاوت است.رم 8 گیگ: این مقدار، مناسب ترین میزان رم برای مصارف خانگی است که برای ویندوز و مک او اس عالی می باشد. اگرچه رم 8 گیگ برای بیشتر افراد و سیستم ها توصیه می شود ولی برای اجرای بازی های پیشرفته مناسب نیست. از انواع مختلف رم 8 گیگ می توان به رم 8 گیگ ddr4 و رم 8 گیگ ddr2 اشاره کرد..رم 2 گیگ: این مقدار رم برای کارکردهای ساده و استفاده های خانگی معمولی کافی است و بیشتر در تبلت های اقتصادی این مقدار لحاظ می شود.رم 4 گیگ: معمولا این مقدار رم در لپ تاپ های اقتصادی و برای سیستم عامل های ویندوز و کروم او اس مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرکاربردترین انواع حافظه 4 گیگ، رم 4 گیگ 1333 ddr3 می باشد.

بهترین قیمت خرید رم کامپیوتر و لپ تاپ | کامپیوتر سینا شیراز

نصب رم کامپیوتر و لپ تاپ  تکی پیچیدگی خاصی ندارد اما وقتی رم خریداری شده بیشتر از یک ماژول باشد لازم است نکاتی را رعایت کنید. به طور مثال اگر رم خریداری شده دو کاناله است، باید هر دو ماژول روی رنگ یکسان اسلات رم مادربرد نصب شوند. قبل از نصب رم روی مادربرد حتما از خاموش بودن سیستم اطمینان حاصل کنید و مراقب الکتریسیته‌ی ساکن باشید.عملکرد یک کامپیوتر تا حد زیادی به میزان حافظه موجود در درون آن بستگی دارد. اگر یک کامپیوتر حداقل حافظه توصیه شده برای اجرای سیستم عامل و برنامه های سیستم را نداشته باشد، منجر به عملکرد کندتر آن سیستم می شود.در واقع باید گفت هر چه حافظه یک کامپیوتر بیشتر باشد،آن سیستم اطلاعات و نرم افزارهای بیشتری را می تواند با سرعت مطلوبی بارگذاری و پردازش کند.این نوع از حافظه در رایانه  قابل خواندن و تغییر است.همچنین این حافظه ها در جدید ترین نسل های خود قابل ارتقا نیز است.

بهترین قیمت خرید رم کامپیوتر و لپ تاپ | کامپیوتر سینا شیراز

به دلیل اینکه حافظه هارد دیسک  دارای سرعت انتقال کمی است و سرعت در سی پی یو بسیار بالا است، از حافظه رم به عنوان یک میانجی برای تعادل سرعت و از دست رفتن سرعت سی پی یو استفاده می شود. دلیل استفاده از رم و متصل شدن آن به سی پی یو بالاتر بردن کاربری و همچنین جلوگیری از سوختن و از دست رفتن سی پی یو است.رم کامپیوتر انواعی دارد هر مدل دارای قیمت خاص خود است. برای مثال قیمت رم 16 گیگ یا قیمت رم ddr3 باتوجه به مدل رم متفاوت است. همچنین برای خرید رم کامپیوتر باید به موارد مهمی توجه داشت تا بتوان خرید دقیق و مشخصی انجام داد. قیمت برای هر مدل حافظه رم متفاوت است، به نوعی که مدل 16 گیگ ddr3 کمتر از رم 16 گیگ  ddr4است.به هر حال قیمت مشخصی نمی‌توان برای هر رم کامپیوتر عنوان کرد و باید با توجه به مشخصات و نوع قیمت آن را از طریق فروشگاه‎های اینترنتی یا فیزیکی جویا شد.رم‌ها میتوانند در پیکربندی های مختلفی روی مادربرد نصب شوند که این موضوع باز هم به مادربرد و تعداد اسلات‌های رم روی آن بستگی دارد. چینش تک کاناله؛ دو کاناله، چهار کاناله یا حتی بیشتر از پیکربندی‌های رایج حافظه‌های رم هستند. 

 

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید